اگر دوست دارید با فلزیاب نقطه زن آشنا شوید با ما تا آخر همراه باشید .

آیا قصد خرید دستگاه فلزیاب دارید ولی از سیستم های مختلف آگاهی ندارید ؟ هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما در وبلاگ سایت کاوش فلزیاب سعی کرده ایم تا هر آنچه نیاز است خریداران بدانند ، مطرح کنیم . در پست قبلی به انواع مختلف فلزیاب ها و تفاوت بین سیستم های آن ها اشاره نمودیم و امروز میخواهیم به طور تخصصی فلزیاب نقطه زن را مورد بررسی قرار دهیم . توصیه می شود تا پایان این مطلب را بخوانید ، چون که مطالب ارزشمندی در این نوشته است که باید بدانید .

lorenz z2 details 06 1024x683 - با فلزیاب نقطه زن آشنا شوید .

انواع سیستم های فلزیاب نقطه زن :

سیستم فلزیاب نقطه زن به طور کلی به سه دسته PULS / SLF / VLF تقسیم میشود . شناخت تک به تک این سیستم ها به خریدار فلزیاب نقطه زن این امکان را میدهد که بهترین تصمیم را بگیرد و سیستم مناسب با نیاز های خود را انتخاب و خریداری نمایند . اکثر مردم بی خبر از این هستند که نقطه زن ها سیستم های متنوعی دارند . شاید برایتان سوال باشد ، چرا باید سیستم های مختلفی برای فلزیاب نقطه زن وجود داشته باشد ؟ علتش چیست ؟ .

اگر بخواهیم علت اصلی این موضوع را پیدا کنیم باید به کارکرد و کاربرد های متنوع نقطه زن ها اشاره کنیم . به طور کلی باید این چنین برداشت کرد که نوع کارکرد سیستم های VLF / SLF / PULS به طرز گسترده ای با یکدیگر متفاوت است . هر یک از این نقطه زن ها کاربرد خاص خودش را دارد .

فلزیاب های نقطه زن PULS :

اولین سیستم در فلزیاب های نقطه زن سیستم های PULS می باشد . این سیستم ها با توجه به ساختارشان می توانند در عمق های زیاد کاوش کنند . بر فرض مثال عمق کاوش مدل های پایین این سیستم حداقل 2 متر می باشد . البته مدل های بالاتری نیز وجود دارد که توانایی کاوش در عمق های 5 متری را دارند . ولی این نکته را در نظر بگیرید که بیشترین عمقی که این سیستم ها می توانند کار کنند 5 متر می باشد . در حالیکه بیشتر مواقع ، عمق این نوع سیستم فلزیاب ، بیشتر گفته می شود . با توجه به سیستم های بروز این نوع دستگاه ، که توسط شرکت های پیشرو در زمینه ساخت دستگاه های فلزیاب ساخته می شود . حداکثر عمق کاوش 5 یا 6 متر می باشد و بیش از این دروغ است .

این سیستم با اینکه در عمق های زیاد به جست و جو فلز می پردازد ولی در تشخیص فلزات کوچک توانایی آن چنانی ندارد . پس این نوع سیستم برای کسانی که می خواهند فلزات کوچک مانند سکه پیدا کنند توصیه نمی شود . یکی دیگر از معایب این نوع فلزیاب نقطه زن حجم زیاد آن نسبت به دیگر سیستم ها است چرا که تعداد اجزای فلزیاب نقطه زن PULS زیاد است . اپراتور باید همه ی آن ها را به هم متصل کند تا بتواند کار کند ، از این رو شاید این مسئله برای برخی از خریداران ناخوشایند باشد .

photo 2019 01 10 10 24 44 1024x683 - با فلزیاب نقطه زن آشنا شوید .

فلزیاب های VLF :

فلزیاب های نقطه زن VLF میتوان گفت که نقطه مقابل فلزیاب های نقطه زن PULS می باشد . چرا که این سیستم کاملا بر عکس سیستم PULS عمل می کند . سیستم VLF مانند سیستم PULS نمی تواند در عمق های زیاد کاوش کند حتی اگر بخواهید مدل های بالای این سیستم را خریداری کنید . اولا باید هزینه بیشتری بپردازید ثانیا نباید انتظار داشته باشید که در عمق بیش از 2 متر کاوش کند . چون که طرز ساخت این نوع سیستم ها طوری است که بیش از 2 متر توانایی کاوش ندارد . ولی در عوض این نوع فلزیاب ، به فلزات کوچک حساسیت بالایی دارد و می تواند یک سکه را در فاصله ی 50 سانتی متر تشخیص دهد .

این نوع سیستم توانایی حذف فلزات را دارد مثلا اپراتور می تواند فلزیاب را طوری تنظیم کند که فقط به فلز طلا واکنش نشان دهد . در حالیکه این ویژگی در سیستم های PULS وجود ندارد . تجربه نشان داده است که فلزیاب های VLF نسبت به سیستم های PULS ثبات بالانس بیشتری دارند که این به خودی خود بسیار اهمیت دارد . در آخر باید به جمع و جور بودن سیستم VLF اشاره کرد . اپراتور می تواند به راحتی این نوع فلزیاب ها را هر کجا که بخواهد حمل کند . چون  وزن و حجم کمی دارند .

41TqrVk1tlL - با فلزیاب نقطه زن آشنا شوید .

آخرین و بروز ترین سیستم :

سیستم های SLF در بین سیستم های VLF و PULS میانه رو می باشد . به طور کلی می توان گفت این سیستم مخلوطی از سیستم VLF و PULS می باشد و کارایی هر دو را دارد . بعد از این که دو نوع اول فلزیاب ها ساخته شد ، زیاد نتوانستد رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند . همان طور که در بالا دو نوع اول سیستم های فلزیاب را مورد مطالعه و بررسی قرار دادیم ، مشاهده کردید که هر یک از سیستم ها مزایا و معایب خود را دارند . همین مسئله باعث شد تا سیستم های جدید یعنی سیستم های SLF ساخته شوند .

بیشتر مشتریانی که برای خرید فلزیاب به ما مراجعه می کنند ، دستگاهی می خواهند که هم ثبات بالانس بیشتری داشته باشد ، و هم در عمق زیاد کاوش کند و هم به فلزات کوچک هم حساسیت بیشتری داشته باشد . این دستگاه تا قبل از ظهور سیستم های SLF وجود نداشت و خریدار در دو راهی قرار میگرفت که سیستم VLF بخرد یا سیستم PULS .

اما بعد از ساخت سیستم های SLF این مشکل برطرف شد . چون که هر آنچه خریدار می خواهد در این سیستم وجود دارد . در حال حاظر تقاضا برای خرید سیستم های SLF روز به روز بیشتر می شود . اگر شما هم به دنبال خرید دستگاه فلزیابی هستید که کاربرد های سیستم های VLF و PULS را یکجا داشته باشد توصیه ما به شما فلزیاب های نقطه زن SLF می باشد . برای مشاوره بیشتر می توانید از طریق واتس آپ با ما در تماس باشید .

t6 5 1024x683 - با فلزیاب نقطه زن آشنا شوید .