دستگاه فلزیاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟!

دستگاه فلزیاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟!

بررسی ویژگی و کاربردهای دستگاه فلزیاب حرفه ای

فلزیاب ها، دستگاه هایی هستند که برای جست و جو و تشخیص اجسام فلزی ساخته و استفاده می شوند. آنها را می توان در مدل های مختلف طبقه بندی کرد و ویژگی های متفاوتی را نشان داد. به عنوان مثال، دستگاه های سطح زیر خاک یا دستگاه های مورد استفاده برای تشخیص فلزات در عمق متوسط ​​متفاوت هستند. به وسیله این تفاوت ها، افراد می توانند دستگاه های حرفه ای مناسب ترین نیازهای خود را انتخاب کنند. در این مقاله به معرفی این دستگاه و نکاتی که باید در هنگام خرید آن از مراکز فروش اینترنتی بدانید می پردازیم.

فلزیاب چیست؟

فلزیاب ها از وسایل الکترونیکی هستند که با انتشار امواج شوک الکترومغناطیسی بسیار قوی کار می کنند. افراد مبتلا به فشار خون و مشکلات قلبی باید در استفاده از این وسایل احتیاط کنند. عموماً افراد برای مقاصد سرگرمی و یا کاوش های باستانی از آن استفاده می نمایند. این دستگاه که در تشخیص همه فلزات گرانبها یا غیر گرانبها استفاده می شود، با توجه به بررسی تغییرات اثر مغناطیسی که در نتیجه بهره وری انرژی در فرکانس و توان معینی رخ می دهد، عمل می کند.

استفاده از فلزیاب

انواع دستگاه فلزیاب حرفه ای سه بعدی، ابزارهایی هستند که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند و برای جست و جوی انواع ابزار فلزی با ارزش یا بی ارزش در یک منطقه خاص تولید شده اند. با این ویژگی جزو محصولاتی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند و خرید و فروش آن از رونق خاصی برخوردار است. این محصولات که بین خود به انواع مختلفی نیز تقسیم می شوند، از نظر اندازه و رنگ دارای ویژگی های کاملاً متفاوتی هستند.

دستگاه فلزیاب کوچک

استفاده از دستگاه فلزیاب کوچک بسیار آسان است و بازار خرید و فروش آن داغ! در عین حال از نظر حمل و نقل و نگهداری مزایای زیادی دارد. از نظر اندازه، می توان از آن بسیار راحت استفاده کرد و جنبه های بسیار مثبتی دارد. مدل جیبی که برای جابه‌جایی در جیب مناسب است، با توجه به اندازه‌ اش، محصولی است که می ‌تواند بسیار مورد پسند افراد قرار گیرد. در عین حال، تشخیص فلز در میدان، نتایج بسیار مثبتی از نظر عملکرد ارائه می دهد.
این محصولات که از جنس فلزی فوق العاده بادوام تولید می شوند به راحتی می توانند برای مدت طولانی استفاده شوند. این امکان برای هر فردی وجود دارد که یک مدل دستگاه فلزیاب حرفه ای مناسب با منطقه و هدف مورد استفاده در بین این دستگاه ها پیدا کرده و خرید کند.

مکانیسم دستگاه فلزیاب حرفه ای

از انواع دستگاه حرفه ای این محصول می ‌توان برای تشخیص اجسام فلزی استفاده کرد. با نزدیک کردن آن به جسم مورد بررسی اسکن شده و به محض اینکه یک ماده فلزی تشخیص داده می شود هشدار می دهد. فلزیاب ها که در بین انواع دتکتورها تقسیم بندی شده اند، در هر زمینه ای قابل استفاده هستند.

انواع فلزیاب

اصل کار فلزیاب بسیار آسان است. این نوع دستگاه ها که به راحتی توسط هر فردی قابل استفاده بوده، بسیار بادوام و قابل استفاده طولانی مدت هستند. این محصولات که در انواع مختلفی خرید و فروش می شوند، به وسیله مغناطیس موجود در دستگاه و بسته به انواع این دستگاه می توانند به راحتی تمامی اجسام فلزی با ارزش یا بی ارزش را در سطح زمین و یا عمق بیشتر تشخیص دهد و در پیدا کردن آنها کمک کند.
انواع دستگاه فلزیاب حرفه ای نقش مهمی در تحقیقات و بررسی های فنی در به دست آوردن نتایج فوق العاده دقیق و موثر دارند. حاشیه خطا در جست و جو با آن بسیار کم است و اغلب به وسیله آن نتایج بسیار شفاف و دقیقی به دست می آید. به این ترتیب به تحقیقات کمک می کنند که به نحوی سودمند نتیجه حاصل شود. این محصولات از مواد بادوام ساخته شده اند و برای استفاده طولانی مدت مناسب به نظر می رسند. محصولاتی هستند که می‌ توان با خیال راحت از آنها بدون هر گونه خرابی و بدون نیاز به تعویض مکرر استفاده کرد.

pic 1 - دستگاه فلزیاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟!

خرید و فروش دستگاه فلزیاب حرفه ای

ویژگی های دستگاه فلزیاب حرفه ای

 • دارای نشانگر حساسیت
 • قدرت نفوذ و تشخیص حداقل 4 متر
 • دارای قابلیت تنظیم فرکانس
 • دارای بالانس دستی
 • با قابلیت تشخیص آهن و غیر آهن
 • دارای عامل حذف ذرات حداقل 60 درصد
 • دارای سیستم کاری VLF و PI و از همه بهتر PI تغییر یافته
 • دارای قدرت تصویر گیری چهار وجهی

دستگاه فلزیاب حرفه ای ضد آب

فلزیاب ضد آب با ویژگی های خود به یکی از محبوب ترین محصولات در چند وقت اخیر تبدیل شده است. استفاده از این محصول که برای تشخیص مواد فلزی، اشیای با ارزش یا بی ارزش زیر آب بسیار مفید بوده، فوق العاده آسان است. در صورت استفاده، می تواند نتایج بسیار شفاف و دقیقی ارائه دهد و به روند تحقیق یا آموزش کمک مثبتی کند. با این ویژگی ها محصولی بسیار محبوبی در میان کاربران بوده و خرید و فروش آن رایج است.
دستگاه فلزیاب حرفه ای ضد آب محصولی است که به طور ویژه برای استفاده در زیر آب تولید شده و با دقت طراحی شده تا از هرگونه نقصی جلوگیری شود. با این ویژگی می توان با خیال راحت در زیر آب از آن استفاده کرد و نتایج موثری به همراه داشت.

سازگار با محیط های مختلف

مدل های فلزیاب قابل استفاده در هر منطقه را می توان به راحتی پیدا نمود و از آنها به طور فعال استفاده کرد. در صورت خرابی قطعات آن به راحتی پیدا می شوند و می توانند با ردیاب سازگار گردند. این محصولات به یافتن هرگونه فلز، مواد گرانبها یا بی‌ارزش در نواحی با حرکت بر روی سطح جسم در ناحیه مورد استفاده کمک می‌کند. به این ترتیب می توان آنها را به راحتی پیاده سازی نمود و به دسترسی به داده های بسیار شفاف و دقیق کمک کرد. فروش دستگاه فلزیاب حرفه ای که در مدل های مختلف خرید و فروش می شوند، سهولت استفاده را برای افراد فراهم می کنند. در عین حال، این محصولات که به طور ویژه برای ایمنی افراد تولید می شوند، کاملاً مفید هستند.

دستگاه فلزیاب حرفه ای LED

فلزیاب سبک ارتعاشی و LED استفاده آسان را فراهم می کند. از آنجایی که با باتری کار می نماید، جست و جوی خود را در هر جایی می توانید ادامه دهید. انواع ردیاب های ارتعاشی که با فرکانس های رادیویی کار می کنند اصول کار خاصی دارند. طبق این اصل، به شما کمک می کند تا آیتم های مورد نظر خود را پیدا کنید. دستگاه ‌های با ظرفیت‌ های توان متفاوت، مواردی را به صورت بصری با سیگنال‌های صوتی پیدا و شناسایی می‌کنند.

انتخاب دستگاه فلزیاب حرفه ای

شما می توانید در حین انتخاب و خرید از میان انواع دستگاه های فلزیاب حرفه ای با کیفیت بالا و مفید، نگاهی به ویژگی های فنی بیندازید. کیت آن دارای ویژگی های فنی مختلف از جمله تشخیص دقیق نوک، ناحیه تشخیص اسکن جانبی 360 درجه، نور LED برای استفاده آسان در تاریکی بوده و در برابر آب و گرد و غبار نیز مقاوم است. به راحتی می توانید از مدل های مختلف این محصول در محل مورد نظر خود استفاده کنید.
از فلزیاب های ضد گرد و غبار به ویژه در حفاری های باستان شناسی استفاده می شود. به کمک مدل های زیرزمینی، زیردریایی و نوع تونلی، جست و جو را می توان حتی در محیط های آلوده ادامه داد. علاوه بر این، چراغ های LED، که عملکرد آسان را حتی در تاریکی فراهم می کنند، در انواع جستجوگر گنج گنجانده شده اند.
اغلب این محصولات دارای چراغ بوده و نیازی به استفاده از چراغ قوه اضافی نداشته و به شما امکان می دهند به سرعت به قطعات کوچک فلزی زیر زمین برسید. فلزیاب دستی کوچک با تنظیم خودکار و استفاده آسان تنها با یک دکمه شروع به کار می کند و تا زمانی که باتری ها تمام شود قابل استفاده است.

فلزیاب چگونه کار می کند؟

به طور کلی، اصول کار فلزیاب ها مشابه یکدیگر است. این محصولات دارای سیم پیچ های مسی در ساختار خود هستند. با استفاده از این سیم پیچ های مسی، میدان الکترومغناطیسی به طور مداوم ایجاد می شود. در محصولاتی که منطقی مشابه فرکانس های رادیویی دارند، سیگنال های فرستنده به گیرنده رفته و در این ناحیه جمع آوری می شود. اگر هر رسانایی از میدان گیرنده عبور کند، اختلالاتی در میدان الکترومغناطیسی رخ می دهد.
ساختار فلزیاب ها یکسان است. پس از رسیدن سیگنال ها به گیرنده، اعوجاج رخ می دهد و این اعوجاج توسط واحد کنترل ارزیابی و تجزیه و تحلیل می شود. واحد کنترل هنگام تجزیه و تحلیل از تغییرات فاز و دامنه استفاده می کند. هر چه مقدار آستانه بالاتر باشد، فلز بیشتری ماده را تشخیص می دهد و بر این اساس سیگنال می دهد. با توجه به ویژگی های عملکردی دستگاه می تواند سیگنال صوتی یا بصری بدهد.
علاوه بر اینها امکان استفاده در قسمت جداسازی بعد از آشکارساز را دارد. هادی هایی که از فلزیاب عبور می کنند نیازی به داشتن خواص خاصی ندارند. در ابتدای این ویژگی ها نیازی به ویژگی فریت یعنی ساختار آهن و فولاد کربنی نیست. فولادهای غیرفریتی مانند آلومینیوم، مس، برنج، سرب، روی و فولادهای ضد زنگ نیز ممکن است در نتایج جستجو نشان داده شوند. تفکیک عددی در آشکارسازهایی به نام Pro Detector استفاده می شود. معمولا 3 حالت دارد و کاربران با توجه به منطقه ای که در آن کار می کنند مناسب ترین حالت را انتخاب می کنند.

pic 2 - دستگاه فلزیاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟!

قیمت انواع دستگاه فلزیاب حرفه ای

مدل هایی که مطالعات را تسهیل می کنند

از این دستگاه ها می توان در کاوش های باستان شناسی و زمین شناسی استفاده کرد. با استفاده از فلزیاب دستی، افرادی که وارد مناطقی مانند مراکز خرید، مراکز نظامی یا کنسرت می شوند، بررسی می شوند. بدنه آن زمانی که با هر فلزی روبرو می شود زنگ هشدار می زند. مدل دستی از سیم پیچ و گیرنده تشکیل شده است. این قطعات در اثر برخورد امواج الکترومغناطیسی با قطعه آلارم می دهند. با محصولات دارای کیفیت بالا می توانید به اقلام مغناطیسی مورد نظر خود برسید. نوع تونلی دارای فرکانس های کاری متفاوت است. همچنین فلزیاب صنعتی بادوام است. بنابراین می توان از آن در دریا و زیر آب استفاده کرد.

قبل از خرید دستگاه فلزیاب حرفه ای چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای افرادی که قصد خرید این دستگاه کارآمد را دارند، دانستن چند جزییات مهم است. در ابتدای این موارد باید انواعی مانند مینی فلزیاب را به طور کامل بررسی کرده و توضیحات محصول را مطالعه کنید. اگر به دنبال محصولی هستید که فقط به طلا واکنش نشان دهد، ابتدا باید محصولاتی را که بر این ویژگی ها غالب هستند بررسی کنید. انجام یک تحقیق کامل در مورد استفاده از آنها و مقایسه ویژگی های آنها با دستگاه های مشابه بسیار مهم است. مسئله مهم دیگر این است که مدل‌ مورد نظر جست و جوی عمق چند متر ظرفیت اندازه‌گیری عمق را دارند.
مقدار اندازه گیری شده در نقطه ای که نشان می دهد حداقل 4 متر است. بنابراین، گران ترین محصولات آنهایی هستند که برای اهداف بزرگ و حرفه ای استفاده می شوند. قیمت مدل های ویدئویی ممکن است در مقایسه با موارد مشابه متفاوت باشد. علاوه بر این مواردی که در خرید دستگاه فلزیاب باید در اولویت قرار گیرند را می توان به شرح زیر برشمرد؛

 • انتخاب محصولات قابل اعتماد با مارک های با کیفیت؛
 • ظرفیت توان آشکارساز، که با شرایط میدانی سازگار می شود، زیاد باشد؛
 • محصولاتی می توانند بین ID و صدا تشخیص دهند باید در اولویت قرار گیرند؛
 • دستگاه ‌های قوی و بادوام که متناسب با بودجه شما هستند می‌ توانند در آینده برای شما مفید باشند.

خرید انواع دستگاه فلزیاب حرفه ای با قیمت مناسب

انواع فلزیاب مدل های متفاوتی دارند؛ لذا دارای قیمت های متفاوتی هستند. هنگام خرید آن می توانید عواملی مانند فرکانس و روش کار، اندازه، طرح و کیس را در نظر بگیرند. تفاوت قیمت نیز ممکن است با توجه به منطقه استفاده متفاوت باشد. مدل های دستی کاربردی و سبک وزن را می توان در هر جایی برد. از سوی دیگر، مدل های صنعتی، به لطف سرهای چرخشی 360 درجه، اسکن کل منطقه را فراهم می کنند. با افزایش نزدیکی به هدف، صداهای حساس و ساده دستگاه افزایش می یابد. با نزدیک ‌تر شدن کاربران به مقصد، لرزش و صدا بلندتر می ‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *