شایعات فلزیاب ها را بدانید .

در دنیای امروز شایعات زیاد و گاها غیر قابل قبول و درک در مورد فلزیاب ها می شنویم که به هیچ وجه نه از لحاظ علمی درست هستند و نه از لحاظ منطقی . امروز می خواهیم در این مطلب به آن دسته از شایعاتی که عمدتا در مورد فلزیاب ها مطرح است را با هم بررسی کنیم . البته شاید برایتان سوال پیش آید که علت پیدایش و رواج این شایعات در مورد فلزیاب ها چیست ؟ در جواب این سوال باید گفت که علت در همه موارد یکی نیست . برای فهمیدن تک تک این مسائل ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با صبر و بردباری تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا به جواب همه سوال هایتان پی ببرید .

2525 - شایعاتی در مورد فلزیاب ها

وجود شایعات در مورد فلزیاب ها چه آثاری دارد ؟

در این بخش می خواهیم آثار و نتایج شایعات مختلف در مورد فلزیاب ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم . اجازه دهید سخنمان را با یک سوال آغاز کنیم : آیا وجود شایعات فلزیاب ها و فهمیدن آنها مهم است ؟ بدون شک جواب مثبت است . به دلیل اینکه شایعاتی که در مورد فلزیاب ها وجود دارد گاه اثرات منفی بر روی خریدار می گذارد و خریدار تحت تاثیر این شایعات که دروغی بیش نیست اقداماتی به ضرر خود انجام می دهد .

مثلا خریدار به فرض اینکه دستگاهی که می خواهد بخرد یک سیستم بسیار قدرتمند است خریدش را انجام می دهد . در حالی که سیستم مورد نظر از همه نظر فاقد ارزش است . دانستن شایعات فلزیاب ها و تحت تاثیر قرار نگرفتن خریدار به او کمک می کند که تصمیم درستی بگیرد و از حرف های دروغ کلاهبرداران پیروی نکند و در نتیجه یک سیستم فلزیاب متناسب با خواسته های خود خریداری نماید .

target220 1 1024x769 - شایعاتی در مورد فلزیاب ها

شایعات وجود جی پی اس (GPS)

اگر شما هم قصد خرید فلزیاب دارید ، به احتمال 80 درصد شنیده باشید که در درون فلزیاب ها جی پی اس وجود دارد . بالغ بر 90 درصد مشتریان که برای خرید سیستم فلزیاب به مجموعه ما رجوع می کنند ، اولین سوالشان این است که آیا این فلزیاب ها جی پی اس دارند یا نه ؟ . وجود جی پی اس در فلزیاب ها یکی از شایعات می باشد که خریداران را نگران می کند . اما سوالی که هست اینکه که علت به وجود آمدن این شایعه چیست ؟ .

متاسفانه به دلیل کلاهبرداری های زیادی که در زمینه فروش سیستم های فلزیاب وجود دارد . افراد سودجو یک دستگاه به اصطلاح فلزیاب را که در واقع به درد نخور است را به مشتری معرفی می کنند . از آن سو به کسی که قصد خرید چنین دستگاهی را دارد به دروغ می گویند که فلزیاب های شرکت X . Y دارای جی پی اس هستند و این حرف مشتری را به فکر فرو می برد و نگران می شود و مجبور می شود فلزیاب تقلبی و به درد نخور شخص کلاهبردار را خریداری نماید . این حرف به دلیل مهم بودن در بین کاوشگران بر سر زبان ها می افتد و به شایعات تبدیل می شود .

دلایل منطقی مبنی بر عدم وجود جی پی اس در سیستم ها :

لازم به ذکر است تمامی سیستم های فلزیاب اصل و اورجینال از مدار های الکترونیکی پیچیده ای ساخته شده است . همه این سیستم ها دارای آی سی هایی هستند که مهندسان این صنعت برنامه های خاصی را بر روی آن ها پیاده کرده اند . بر فرض مثال اگر هم وجود جی پی اس در فلزیاب ها درست باشد . با توجه به ساختار مداری سیستم ها امکان اضافه کردن جی پی اس به این سیستم ها وجود ندارد . چون اگر حتی یک شیئ الکترونیکی مانند مقاومت ، خازن و … به دستگاه اضافه شود سیستم به طور کلی کار نخواهد کرد .

دلیل دیگری که وجود جی پی اس در فلزیاب را نسخ می کند این است که اگر قرار باشد بر روی همه سیستم ها جی پی اس وجود داشته باشد . فرض کنید چندین دستگاه داخل کشور وجود دارد ، تعداد دستگاه های فلزیاب در کشور بیش از اندازه است و اگر قرار باشد تک تک این سیستم ها رصد شود ، باید یک نهاد کاملا مجزا برای رصد این سیستم ها تشکیل شود که حرفی خنده دار و دور از تصور است . با توجه به سخنانی که گفته شد به طور جد باید گفت که وجود جی پی اس در فلزیاب ها یکی از شایعات در خریداری چنین سیستم هایی است .

آیا فلزیاب ها توانایی تشخیص یک سکه در عمق های بالا را دارد ؟

در اکثر اوقات تبلیغات هایی به ظاهر عالی ولی در باطن غول زننده در فضا های مجازی یا سایت های فروش فلزیاب به چشم می خورد . در این تبلیغات عموما مطالب های عجیب غریب و غیر ممکن نوشته می شوند که هیچ مبنای علمی و منطقی ندارد . اما اگر کسی که قصد خرید فلزیاب دارد ، اندکی غفلت کند به دام می افتد و سرمایه ی خود را از دست می دهد .

همه ی ما میدانیم در تمام خرید و فروش ها در مقام انصاف شخص فروشنده باید با خریدار صادق باشد . ولی متاسفانه فروشنده هایی هستند که ویژگی های سیستم فلزیاب را به خریدار به صورت صحیح شرح نمی دهند . بر فرض مثال عمق کاوش سیستم را بیش از توانایی سیستم می گویند تا خریدار را مجاب به خرید کنند .

یک سوال مهم که خریداران می پرسند :

یکی از سوالاتی که در مورد فلزیاب ها مطرح است و بیشتر مشریان از ما می پرسند این است : آیا این دستگاه ها توانایی این را دارند تا یک سکه قدیمی را در عمق بالا مثلا 6 متر یا بیشتر بزند ؟

برای یافتن جواب این سوال باید یک مسئله مهم را بدانید . شرکت های پیشرو در زمینه صنعت فلزیاب مانند ماینلب ، لورنز ، گرت و … تا کنون نتوانسته اند سیستمی طراحی کنند تا یک سکه را در عمق های بالا بزند . ولی متاسفانه افراد سودجو که فقط دنبال منفعت خودشان هستند یک سیستم دست ساز و تقلبی را به مشتری معرفی می کنند و با چنین حرف های دروغ و شایعات به مشتری امید واهی می دهند . در کل باید بدانیم امروزه با توجه به تحولاتی که در صنعت فلزیاب به وجود آمده سیستم های VLF توانایی بالایی در تشخیص فلزات ریز دارند . اما قابل ذکر است این سیستم های ریز بین باز هم توانایی تشخیص سکه در عمق 2 ، 3 متر و … ندارند و نهایت قدرت و توانایی فلزیاب های VLF برای تشخیص یک سکه در عمق 50 الی 80 سانتی است .

garret Atx lg - شایعاتی در مورد فلزیاب ها

آیا سیستمی وجود دارد که همه کاره باشند ؟

یکی دیگر از شایعات موجود در مورد سیستم های فلزیاب ، که بیشتر در فضا های مجازی مطرح می شود . وجود فلزیاب های همه کاره است . اما ابتدا باید بدانیم منظور از فلزیاب همه کاره چیست ؟ اغلب کسانی که در مورد این دستگاه ها اطلاعات دارند با انواع آن ها آشنا هستند . این سیستم ها در سه بخش دسته بندی می شوند . این سه بخش عبارتند از : شعاع زن ها ، نقطه زن ها و اسکنر ها که هر کدام کارکرد و ویژگی های خاص خود را دارند .

اگر می خواهید با انواع فلزیاب ها آشنا شوید اینجا کلیک کنید .

منظور از سیستم های همه کاره ، سیستمی است که هم نقطه زن باشد هم شعاع زن و هم اسکنر . اما آیا چنین دستگاه هایی موجود است یا شایعاتی بیش نیست ؟

شما می توانید با یک جست و جو ساده در اینترنت شرکت های سازنده بزرگ و پیشرفته فلزیاب ها را بشناسید . شرکت هایی مانند لورنز ، نوکتا ، ماکرو ، ماینلب ، گرت و … این ها برند ها و شرکت هایی هستند که پیشرفته ترین سیستم ها را تولید می کنند و دستگاه های تولیدی دارای تکتولوژی بالا هستند و حرف اول را در زمینه تولید فلزیاب در دنیا می زنند . منظور از این سخن این است که این شرکت های بزرگ با چنین تکنولوژی بالایی که دارند تا به حال موفق به تولید سیستم همه کاره نشده اند .

چرا سیستم های همه کاره وجود ندارند ؟

دلیل این ناتوانی این نیست که شرکت های بزرگ مانند شرکت هایی که ذکر شد علم تولید چنین سیستمی را ندارند . بلکه دلیل این ناتوانی متفاوت بودن طرز ساخت و سیستم موجود در هر یک از فلزیاب های نقطه زن ، شعاع زن و اسکنر است . بر فرض مثال سیستم اسکنر ها مگنتیک می باشد ولی سیستم نقطه زن ها پالسی و فرکانسی است . با توجه به این تفاوت ها این امکان وجود ندارد تا انواع مختلف فلزیاب ها را با هم ادغام کرد . در نتیجه وجود سیستم همه کاره دروغ و شایعه ای بیش نیست . اما متاسفانه بعضی از افراد سودجو با این سخنان کذب سعی در فریب خریدار دارند .

برای راهنمایی بیشتر با ما در تماس باشید .