فلزیاب اسکنر فول فایندر چگونه سیستمی است ؟

سیستمی که امروز می خواهیم آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم ، فلزیاب اسکنر فول فایندر است . که توسط شرکت سونی ایمیجر و با نام تجاری فول فایندر ساخته شده است . فلزیاب اسکنر فول فایندر یکی از بهترین دستگاه های فلزیاب در جهان است . این دستگاه همزمان از دو سیستم با کارکرد متفاوت کار می کند . با استفاده از این امکانات تمام محل ها و انواع فلزات و حفره ها قابل کاوش و شناسایی هستند . از این رو این سیستم را برای آب و هوای خاورمیانه که بزرگترین بازار هدف دستگاه های فلزیاب است ، ساخته اند . در ساخت این اسکنر سعی شده تا عیب ها و ضعف های مدل های قبلی رفع شود .

tj - فلزیاب اسکنر فول فایندر

لوپ های فلزیاب اسکنر فول فایندر :

لوپ GPR :

این لوپ با استفاده از تکنولوژی GPR زمین را کاوش می کند . لوپ فلزیاب اسکنر فول فایندر دارای دو سیم پیچ مجزا است و محل اشتراک میدان آنها در جایی بیرون از دو محل فیزیکی قرار گیری آنها تشکیل می شود .

اساس کار این لوپ فلزیاب اسکنر فول فایندر به این صورت است که سیم پیچ فرستنده یک فرکانس ثابت را ارسال می کند . از این رو همزمان آن را به صورت مستقیم و آنی برای سیم پیچ گیرنده هم ارسال می کند . سیستم هوشمند گیرنده فلزیاب اسکنر فول فایندر به محض دریافت سیگنال مستقیم فرستنده زمان را محاسبه می کند و منتظر سیگنال برگشتی از سیم پیچ فرستنده می شود .

اگر جسمی در بین راه این دو سیم پیچ نباشد فرکانس ارسال شده از بین می رود و پس از بازه زمانی مشخص فرکانس بعدی ارسال می شود .

ولی در صورت وجود جسم فلزی فرکانس های ارسالی باز می گردند و سیم پیچ گیرنده آن را دریافت می کند . سپس به سیستم هوشمند فلزیاب اسکنر فول فایندر ارسال می شود . در این حالت سیستم هوشمند از وجود جسم مطلع می شود و ضمنا با محاسبه زمان و با توجه به فرکانس ارسالی می تواند حدود تقریبی عمق را نیز تشخیص بدهد .

برای دیدن محصول کلیک کنید .

gpr - فلزیاب اسکنر فول فایندر

لوپ مگنت ( MGN ) :

لوپ مگنت فلزیاب اسکنر فول فایندر دارای دو عدد سلف خود القا است ، در صورتیکه هر کدام از این میدان ها کوچکترین تغییری داشته باشند میزان آمپدانس خروجی سیم پیچ خود القا تغییر کرده و نتیجه آن توسط مدارات آشکار ساز به نمایش در می آید.

این لوپ فلزیاب اسکنر فول فایندر دارای دو سیم پیچ کوچک ولی با هسته بسیار قوی از جنس مگا مگنت و یا ابر آهنربا است .

یکی از خصوصیات بارز این لوپ این است که فقط به فلزات آهنی واکنش نشان می دهد . به فلزات غیر آهنی در صورتی واکنش پذیر می شود که برای مدتی در مسیر خطوط شارژ کره زمین باشد و به عبارتی یونیزه شود .

لوپ مگنت فلزیاب اسکنر فول فایندر حتما باید در جهت شمال به جنوب یا برعکس استفاده شود . زیرا میدان مغناطیسی زمین بر روی آن ها تاثیر می گذارد . نکته ای که قابل توجه است این لوپ توانایی شناسایی حفره و فضای خالی در زیر زمین را دارد و به خوبی عمل می کند .

.jpg - فلزیاب اسکنر فول فایندر

نمایشگر فلزیاب اسکنر فول فایندر

این دستگاه دارای نمایشگری از نوع تبلت با ویندوز اورجینال 10 می باشد که دارای سرعت بالا باطری داخلی و مشخصات عالی برای استفاده از نرم افزار فلزیاب مربوطه ، طراحی و ساخته شده است .

نمایشگر 10.8 اینچی فلزیاب اسکنر فول فایندر با رزولیشن 1280*1920 با کیفیت FULL – HD بسیار واضح و با رزولیشن بالا اجازه استفاده از نرم افزار را به کاربر می دهد . تاچ اسکرین دستگاه از نوع خازنی و دارای حساسیت و دقت بالا در لمس آن است .

از همه مهمتر باطری داخلی 10000 میلی آمپر دستگاه است . این ظرفیت توان استفاده از دستگاه به مدت 4 ساعت مداوم به همراه تغذیه هر کدام از لوپها را تامین می کند . بزرگترین مزیت این نمایشگر این است .

kl - فلزیاب اسکنر فول فایندر

مدل های این سیستم

سیستم فلزیاب اسکنر فول فایندر دارای دو مدل FF3000 و FF4000 است . نوع کارکرد ، تجهیزات و لوازم هر یک از این مدل ها مانند هم هستند . پس در نتیجه هر دو مدل یکی هستند فقط یک تفاوت دارند آن هم این است :

در مدل های FF4000 ، علاوه بر لوپهای مگنت و جی پی آر از لوپ پالس هم جهت شناسایی انواع فلزات استفاده می شود . به همراه این مدل یک دستگاه یونیت مبدل به همراه شارژر هم ارائه می شود . این مبدل علاوه بر اتصال لوپها به تبلت قدرت الکتریکی تبلت و لوپها را نیز تامین می کند .

سیستم نقطه زن کاملا مجزا برای مدل ( FF4000 ) ارائه می شود و از سیستم VLF بهره گرفته شده است .

حفره یابی سیستم فول فایندر

یکی از ویژگی های بارز فلزیاب اسکنر فول فایندر حفره یابی این سیستم است . لوپ مگنت این دستگاه می تواند غیر فلزات را هم تشخیص دهد و به عبارت ساده تر جهت میدان در این لوپ دو جهته است . آن ها می توانند تغییر چگالی خاک را تشخیص بدهند و به اصطلاح حفره یاب هستند . این قابلیت بسیار خوبی برای یک فلزیاب است که می تواند جای خالی یا جسمی که محتوای ماده غیر فلزی است را تشخیص دهد .

نتیجه گیری

این سیستم با توجه به مباحثی که مطرح شد از کیفیت ساخت و توانایی بالایی در شناسایی فلزات برخوردار است . این دستگاه در دسته  اسکنر قرار می گیرد و در بین دیگر رقبای خود با توجه به قیمت پایینش محبوب است . اگر شما هم قصد خرید یک سیستم اسکنر را دارید ، این دستگاه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد . همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد ، فلزیاب های اسکنر یکسری مزایا و معایبی دارند که با کلیک کردن بر روی اینجا می توانید از این مزایا و معایب با خبر شوید .

هدف از این سخن این است که اسکنر ها مشتری های خاص خود را دارند . معمولا مشتریانی که قصد خرید چنین سیستمی را دارند با کارکرد و ویژگی های سیستم آشنایی دارند . چون کار کردن با اسکنر کمی سخت است که شاید باب میل بعضی ها نباشد . پس قبل از خرید حتما در مورد چنین دستگاه هایی تحقیق کنید . از این رو حتما توجه داشته باشید که سیستم اصل و اورجینال که شامل گارانتی است را خریداری نمایید .

امیدواریم این مطلب مفید واقع شود .

برای راهنمایی بیشتر و مشاوره تماس بگیرید .